Advokátní služby

Prodej nemovitosti

Prodáváte byt, dům, pozemek, garáž nebo jinou nemovitost? Prodej nemovitostí je obvykle nákladnou transakcí, při které není vhodné žádný z kroků podcenit. 

Po přijatém rozhodnutí o prodeji nemovitosti je potřeba určit prodejní cenu. Ať už se rozhodnete při stanovení ceny vyjít ze svého vlastního rozhodnutí, zkušeností realitního zprostředkovatele či cenových map, v konečném výsledku je rozhodnutí výlučně na Vás.

V případě Vašeho zájmu Vám mohu pomoci v průběhu celého procesu. Ať již využíváte služeb realitního zprostředkovatele nebo nemovitost prodáváte na vlastní pěst, je nutné mít pečlivě připravenou veškerou smluvní dokumentaci. Tato může zahrnovat smlouvy rezervačnísmlouvy o smlouvě budoucísmlouvy o advokátní úschovězástavní smlouvy a samozřejmostí je pochopitelně smlouva kupní.

Celý proces transakce záleží na tom, zda je prodávaná nemovitost pod zástavním právem úvěrující banky nebo jiné třetí osoby. Dále na skutečnosti, zda kupující hodlá koupi financovat koupi prostřednictvím hypotečního úvěru.

Není radno opomínat případnou odpovědnost za vady při prodeji nemovitosti (ať již právní či technické). V případě, že vady u nemovitosti existují a z jakéhokoliv důvodu není možné vady před prodejem odstranit, je nutné kupujícího o těchto vadách řádně a zejména průkazně informovat, aby po kupujícímu nevznikaly případné další nároky proti prodávajícímu.

Zcela zásadním dokumentem je však nepochybně kupní smlouva. S ohledem na množství „neprůstřelných“ vzorových smluv, které je k dostání na internetu je možné zájemcům o prodej nemovitosti doporučit zajištění kvalitní smlouvy prostřednictvím advokátní kanceláře, aby byly Vaše práva a nároky co možná nejlépe chráněny.

Chcete projednat Vaši situaci?
telegram