blankPomoc při rozvodu

Nejlepší rozvodový právník v České republice

Rozvodový proces co nejrychleji a bez zbytečných nervů. Pomáhám řešit spory o rozdělení majetku, stanovení péče o děti, placení výživného a také chráním vaše práva u soudu.

telegram
blank
blankRozvodový právník

Mohu vám pomoci ochránit vaše zájmy během rozvodu

Rozvod na základě společného rozhodnutí manželů a bez souhlasu jednoho z partnerů. Shromáždění a vyhotovení potřebných dokumentů. Obhajoba práv a zájmů klienta u soudu.

blank

Nesporný rozvod

Případ je vyřešen rychle a bezbolestně, pokud:

 • Manželé se dohodli na všech otázkách (majetek, děti, dluhy, výživné).
 • vypracovaly mírovou dohodu
 • podali společně žádost o rozvod

Pro nesporný rozvod jsou rovněž důležité tyto podmínky: manželství muselo trvat alespoň jeden rok a manželé museli žít odděleně déle než šest měsíců.

blank

Sporný rozvod

Delší a závažnější proces. Vyskytuje se v případech, jako jsou:

 • pokud se jeden z manželů nechce rozvést
 • jedna nebo obě strany mají majetkové nebo finanční nároky
 • neexistuje žádná úprava péče o nezletilé děti

Právní outsourcing pro firmy vám umožní zbavit se vlastních právních zaměstnanců a zajistit komplexní právní obranu za optimální cenu.

blankRozvod manželství

Pomoc právníka při rozvodu

Rozvod je vždy obtížný proces, zejména pokud se jeden z manželů nechce rozvést nebo pokud existují nezletilé děti a společně nabytý majetek. K tomu se přidává život v jiné zemi, neznalost českého jazyka a místního práva. V takovém případě bude bez pomoci kvalifikovaného právníka obtížné hájit svá práva a rychleji vyřešit všechny spory.

blank

Rusky mluvící právník

Poskytuji poradenství a vedu obchody v ruštině, češtině a angličtině.

blank

Různá manželství

Pomáhám českým občanům, cizincům žijícím v České republice a párům, kde jeden z manželů je Čech a druhý občan jiné země.

blank

Plná podpora

Budu s vámi od první konzultace až do konce právního procesu. Pomáhám sepsat všechny dokumenty, sepsat žádost o rozvod.

blank

Více než 10 let zkušeností

Rozumím složitostem rozvodového řízení. Chráním zájmy klienta i v těch nejsložitějších případech.

blank

Kompetentní přístup k řešení sporů

Pomáhám kvalifikovaně sepisovat dohody o výchově a výživě dětí, rozdělení majetku, placení výživného.

blank

Důvěrnost

Veškeré informace o klientech získané v průběhu procesu nesdílím s třetími stranami ani je nepoužívám v jiných případech.

blankGarance

Upřímnost ke klientovi

Pomáhám klientům chránit jejich zájmy a zájmy nezletilých dětí během rozvodového řízení. Přijímám i složité případy. Prostuduji problém, dokumenty a důkazy, posoudím vyhlídky a rizika a poctivě klientovi sdělím možnosti. 

Poptat služby
advokáta

Zanechat poptávku 

Zavolejte na číslo 

Napište mi v messengeru 

nebo na mail 

blankRecenze klientů

Co říkají klienti o právních službách advokáta Mgr. Vladimir Churcev

Jan BartekJan Bartek
12:35 31 May 24
Už několikrát mi Vladimír pomohl obratem vyřešit složitou právní situaci. Moc děkuji!
UNWONTEDUNWONTED
13:35 24 Sep 23
Řešil jsem problém zabavování bankovních účtů policií. Právník nás okamžitě upozornil na naše šance, řekl nám strategii a načasování. Po 6 měsících byla ve všech 4 případech zatčení zrušena a peníze byly vráceny. Výborný odborník, doporučuji. Ach ano, bylo hezké, že s vámi byl právník vždy v kontaktu😎
Ekaterina AddamsEkaterina Addams
16:18 09 Jun 23
Požádal jsem o pomoc se splácením dluhu. Půl roku jsem se snažil situaci vyřešit sám, ale Vladimír mi pomohl problém vyřešit na jedné konzultaci, aniž bych vše hnal k soudu, což mi ušetřilo peníze a nervy. Velice vám děkujeme za vaši profesionalitu!
Skvělý právník!!! Pomohl se všemi aktuálními problémy v trestní věci a vyhrál soud. Nízká poklona a respekt.🙏🏼
Velmi profesionální člověk! Na moji žádost o konzultaci bylo vyřízeno velmi rychle. Poskytl všechny informace a pomohl mi tak rychle, že jsem to ani nečekal! Pracoval i nad rámec pracovní doby! což mezi jeho kolegy v Evropě není běžné. Vřele doporučuji!👌🏻
Vladimír NedvědVladimír Nedvěd
16:02 03 Sep 21
Profesionalita na prvním místě, příznivá cena. Pan Churcev dělá svojí práci velmi dobře.
Alex DorbyAlex Dorby
16:21 18 Mar 21
Naprostá nespokojenost. Nedoporučuji.Ovšem zvláštní že já vím kdo jste, když zajišťoval jste nám prodej bytu.
Milos MysickaMilos Mysicka
07:55 15 Aug 19
S Vladimirem jsme resili smlouvy a prodej bytu. Vse probehlo v klidu, poradil a pomohl na vysoke a profesionalni urovni.
js_loader
blankAdvokátní služby

Rozvodové řízení v České republice

Podle českého práva se můžete rozvést pouze soudní cestou. I když oba manželé s rozvodem souhlasí a strany vůči sobě nemají žádné pohledávky, je třeba podat návrh na soudní přezkum a předložit ke schválení dohodu o péči o děti a rozdělení majetku.

blankRozvodový právník cena

Náklady na služby advokáta

Potřebujete poradit s rozvodovým řízením v České republice?

Přijďte na úvodní schůzku, mohu analyzovat váš problém za snížený poplatek a můžeme probrat další kroky!

2 000

bez DPH

Služby rodinného právníka

Náklady na právní služby v rámci předplacených právních služeb jsou nižší než při objednání samostatné služby!

NA VYŽÁDÁNÍ
blankFAQ

Časté otázky

K rozvodu manželství v České republice je třeba podat návrh k soudu. To může být učiněno na základě vzájemné dohody manželů nebo jedním z nich bez vědomí druhého partnera. V druhém případě se soudní řízení protáhne, zejména pokud se strany nedohodnou na kompromisu v řadě otázek týkajících se dětí, majetku, dluhů atd.

Pro urychlení rozvodového procesu je třeba řádně sepsat žalobu a připravit dohodu o rozdělení majetku, urovnání sporů týkajících se výživy dětí. V tom vám pomůže právník na rodinné případy, který s vámi všechny otázky nejen zkonzultuje, ale také připraví potřebné dokumenty a bude vaše zájmy zastupovat u soudu.

Rozvod je možný na základě vzájemného rozhodnutí manželů, pokud nemají děti a nemají žádné majetkové nároky, nebo pokud děti mají, ale neshodnou se na jejich výživném. Kromě toho musí partneři v době podání návrhu na rozvod k soudu žít v manželství nejméně jeden rok a žít odděleně nejméně šest měsíců.

Návrh na rozvod je možné podat také na žádost jednoho z manželů. Důvody mohou být různé, od rozdílných názorů na život a výchovu dětí až po domácí násilí, závislost nebo trestní minulost partnera.

V České republice se rozvodové řízení cizinců řídí právem země, jejímiž jsou občany. Pokud mají manželé státní občanství různých zemí, ale bydlí v České republice, probíhá rozvodové řízení podle českého práva.

K rozvodu je třeba sepsat žalobu a zaslat ji soudu. Pokud partneři nemají vůči sobě žádné pohledávky a rozhodnutí o rozvodu je společné, bude řízení rychlé. V opačném případě se proces protáhne, protože se budou řešit otázky rozdělení společného jmění a výchovy dětí.

Pro přípravu všech potřebných dokumentů, správné sepsání žádosti o rozvod a objasnění nuancí rozvodového řízení v České republice pro cizince se obraťte na advokáta telefonicky nebo prostřednictvím messengeru.

Ukrajinci žijící v České republice mohou podat žádost o rozvod v této zemi. Pro zahájení rozvodového řízení je nutné shromáždit balík dokumentů a podat žádost k soudu. Abyste se vyhnuli problémům spojeným s neznalostí zákonů nebo českého jazyka, obraťte se na rusky mluvícího právníka v České republice, který vás seznámí s nuancemi rozvodového procesu pro cizince a pomůže vám hájit vaše zájmy u soudu.

Podle českého občanského zákoníku může být rozvod sporný i nesporný.

Nesporný rozvod je rozvod, kdy oba manželé podají žádost společně. To znamená, že každý z nich se chce rozvést a dohodli se mezi sebou na rozdělení majetku, výživném a výchově nezletilých dětí. V tomto případě se soud nebude zabývat důvody rozvodu, schválí předložené dohody a manželství rozvede.

Nesporný rozvod však vyžaduje splnění řady podmínek:

 1. V době podání žádosti o rozvod musí manželství trvat déle než jeden rok a doba odloučení musí být alespoň šest měsíců. A nejde jen o bydlení na různých místech, ale také o absenci intimních kontaktů, společného trávení času a řešení problémů. 
 2. Manželé se musí dohodnout, u koho zůstanou nezletilé děti, a stanovit výživné. Rodiče si mohou zvolit společnou péči nebo výlučnou péči, kdy dítě žije po celou dobu s jedním z rodičů a druhý rodič se s dítětem stýká podle stanoveného rozvrhu. Zde by se také měla řešit otázka výživného. Manželé upřesní všechny podrobnosti v dohodě a předloží ji soudu ke schválení, aby byla chráněna práva dítěte.
 3. Manželé musí sepsat dohodu o vypořádání majetkových a finančních sporů (rozdělení společně nabytého majetku, dědictví, bytové otázky, dluhy, půjčky, výživné pro rozvedené manžele atd.). 

Tento typ rozvodu je nejvýhodnější, protože proces je rychlejší, bez nervů, traumatizující psychiku dítěte a náklady budou nižší. 

Sporný rozvod je situace, kdy se chce rozvést pouze jeden z manželů a podá návrh bez vědomí partnera nebo pokud se manželé nemohou dohodnout na otázkách týkajících se výchovy, výživy dětí a rozdělení majetku, tj. mají vůči sobě vzájemné nároky. V takovém případě se všechny spory řeší soudně. Spor o rozvod manželství se vede také v případě, že manželství trvalo méně než rok nebo pokud manželé spolu nadále žijí. 

Sporný rozvod zahrnuje vypořádání vzájemných nároků a vypracování příslušných dohod v rámci předsoudního řízení. Pokud se strany nemohou dohodnout, rozhodne soud o rozdělení majetku a o tom, komu zůstanou děti. 

Sporný rozvod je na jedné straně nákladný, časově náročný, bolestivý a hektický, ale na druhé straně je to příležitost podat žádost o rozvod bez vědomí manžela, uniknout z obtížného vztahu, omezit komunikaci s manželem tím, že touto funkcí pověříte advokáta, a chránit své zájmy u soudu. 

Bez ohledu na to, zda se rozvádíte na základě vzájemného rozhodnutí, či nikoli, budete potřebovat pomoc právníka, který připraví všechny dokumenty, urovná spory a správně vypracuje dohody pro soud, a v případě, že se s partnerem nedokážete dohodnout, bude hájit jeho zájmy u soudu a chránit práva dětí.

Pokud se oba manželé chtějí rozvést, mohou všechny záležitosti vyřešit online s právníkem a předat mu potřebné dokumenty. Advokát vypracuje žalobu a předloží ji soudu. Pokud se však jedná o sporný rozvod, bude nutné se zúčastnit soudního jednání nebo udělit advokátovi plnou moc k zastupování zájmů klienta u soudu.

Rozvodové řízení v České republice stojí v průměru 2000 Kč. Některé kategorie však mohou být od placení státního poplatku osvobozeny. Jedná se zejména o ženy na mateřské dovolené, důchodce a osoby pobírající sociální dávky.

Za služby advokáta se platí navíc. A abyste neutráceli zbytečně, měli byste se obrátit na kvalifikovaného právníka, který rozumí rodinnému právu a vyhrál nejeden případ. Zkušený právník pomůže kvalifikovaně sepsat všechny dokumenty, bude vás doprovázet u soudu a chránit vaše práva a zájmy. Obraťte se na mě pro řešení rodinných sporů. Pomůžu vám ubránit jejich a rozvod co nejdříve bez zbytečného rozruchu. Chcete-li získat radu a odpovědi na své otázky týkající se tématu rozvodu v České republice, zavolejte na telefonní číslo uvedené na webových stránkách nebo napište některému z kurýrů.

K rozvodu manželství je třeba shromáždit soubor dokumentů. Ten obsahuje:

 • žalobu;
 • dohodu o vypořádání sporů;
 • kopii cestovního pasu a občanského zákoníku;
 • kopii oddacího listu;
 • kopii rodného listu dítěte;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Doba trvání rozvodového řízení závisí na tom, zda s rozvodem souhlasí oba manželé, zda jsou v rodině nezletilé děti a zda byly vyřešeny majetkové spory.

Nesporný rozvod je rychlejší než rozvod sporný. Soudní spor trvá v průměru 1,5-2 měsíce, ale v některých případech, kdy se strany nemohou nijak dohodnout, dochází i k delšímu řízení.

Obrátíte-li se na mě s žádostí o právní pomoc, ušetříte si byrokracii, zbytečné problémy a ušetříte čas. Pomůžu rozvést se co nejrychleji a bezbolestněji. Ujmu se řešení sporů a sepisování dokumentů, budu hájit vaše zájmy u soudu až do vynesení rozsudku. Pro dotazy a konzultace k jakýmkoli otázkám souvisejícím s rozvodem v České republice mě kontaktujte telefonicky nebo prostřednictvím messengeru.